Wednesday, 17 July, 2024

Tunelinės plovyklos – rinkos ateitis: ar į automobilių švarą išmoksime žiūrėti kaip į kasdienį dantų valymą?


Automobilio higiena turėtų būti kaip dantų valymas. Reguliarus rūpinimasis švara užtikrina ne tik patrauklų estetinį vaizdą, bet ir prailgina transporto priemonės tarnavimo laiką. Pastaraisiais metais dėmesys automobilio priežiūrai tik auga – tą rodo ir didėjantis vairuotojų sąmoningumas, o ir pačių plovyklų poreikis – automobilio švarai lietuviai skiria vis daugiau dėmesio.

„Nors miestų gatvėse dar galima matyti nemažai purvinų automobilių, požiūris į švarą keičiasi, ji tampa vis svarbesnė. Vairuotojai vis dažniau užsuka nusiplauti automobilio pakeliui į darbus ar iš jų, švara tampa įpročiu. Sparčiai populiarėja ir tunelinės plovyklos – jose paslauga atliekama greitai, kokybiškai, be kontakto – ji ypač patinka tiems, kurie taupo laiką, kuriems svarbus saugus aptarnavimas“, – teigia „Švaros brolių“ tunelinių plovyklų tinklo vadovas Saulius Vaičekauskas.

Pasak jo, bekontaktė paslauga ypač išpopuliarėjo karantino metu – apie 40 proc. klientų galimybę išvengti žmogiško kontakto ir negaišti laiko išlipant iš automobilio, nusiplauti jį vos per porą minučių įvardijo kaip didžiausius tokio plovyklos modelio privalumus.

Didėja suvokimas – padvigubėjo abonementų

S. Vaičekauskas džiaugiasi, kad metams bėgant, vairuotojai vis daugiau dėmesio skiria automobiliui, jo higienai palaikyti. Populiarėja ir mėnesio abonementų paslauga – į plovyklas užsukama dažniau, tai tampa natūraliu įpročiu.

„Išmokome plauti rankas, todėl laikas išmokti plauti ir automobilį. Turėti mėnesio abonementą – patogu, tai didelis privalumas: patogu bet kada užsukti į plovyklą, čia nereikia laukti eilėje, tunelyje sugaištama vos porą minučių, galima nemokamai išsisiurbti saloną, bagažinę ir važiuoti toliau. Rezultatas taip pat džiugina – į gatves visuomet išriedama švariu automobiliu“, – kalbėjo jis.

Besikeičiantis požiūris keičia ir vartotojų įpročius – per pastaruosius dvejus metus abonementų poreikis išaugo dvigubai. S. Vaičekausko teigimu, pradėjus naudotis tokia paslauga nebesinori grįžti prie ankstesnių įpročių – modelis atvažiuoji, nusiplauni, važiuoji toliau itin patogus skubantiems, norintiems taupyti brangų laiką.

Atidaroma vis daugiau plovyklų

Svarbiu argumentu tampa ir patogi lokacija – kai plovyklų tinklas išdėstytas taip, kad nereiktų galvoti, kur rasti plovyklą, kaip ją pasiekti iš skirtingų miesto pusių, tuomet ir apsilankymas tampa paprastesnis, norisi atvykti dažniau.

„Esame vertinami dėl vietos mieste, galimybės patogiai pasiekti plovyklas. Laikomės požiūrio, kad plovykla turi būti pakeliui, kad į ją būtų paprasta atvykti važiuojant bet kuriais pagrindiniais miesto keliais“, – kalbėjo S. Vaičekauskas.

2020-ųjų gruodį sostinės Rasų gatvėje atsidariusi plovykla atnešė daugiau švaros į pietinę miesto dalį, gegužės mėnesį nauja tunelinė plovykla atvers duris ir netoli Gariūnų prekybos centro, vėliau numatomi nauji objektai Pilaitės prospekte, Saltoniškių gatvėje.

Modernėja technika – gerėja kokybė

Tačiau laikui bėgant keičiasi ne tik požiūris į švarą, tobulėja ir technologijos, atsiranda naujų, pažangesnių sprendimų. Pasak S. Vaičekausko, kiekviena naujai duris atvėrusi plovykla – vis modernesnė, vis greitesnė – aptarnavimo tempas apskritai šiandien vienas svarbiausių prioritetų.

„Pirmosios tunelinės plovyklos, kurias projektavome 2017-aisiais, aptarnaudavo automobilius palyginti daug lėčiau. Jei tuomet per valandą galėdavome nuplauti kiek daugiau nei 100 automobilių, dabar ištobulinę įrangą per tą patį laiką šį skaičių padidinome iki 220 per valandą“, – komentavo S. Vaičekauskas.

Ne ką mažiau svarbu ir nuolat tobulinti įrangą, ieškoti inovatyvių sprendimų – praėjusių metų pabaigoje Rasų gatvėje Vilniuje naujai atidaryta plovykla buvo pirmas objektas, kuriame visa įranga pagaminta pagal „Švaros brolių“ projektą.

„Nuolat ieškome galimybių tobulėti: domimės naujovėmis, tobuliname įrangą, siekiame užtikrinti paslaugos kokybę“, – kalbėjo verslo vadovas.

Tunelinės plovyklos – ateitis

Ir nors tunelinės plovyklos Lietuvoje dar tik pradeda atrasti savo klientą, JAV švaros kultūra susiformavo jau gerokai seniau, kone prieš pusšimtį metų. Pasak S. Vaičekausko, Amerikoje tunelinės plovyklos veikė dar 1960-aisiais, tuomet jose taip pat buvo įrengti iš viršaus ir apačios automobilį plaunantys šepečiai, tuneliu judanti plovimo sistema. Tokios plovyklos išpopuliarėjo dėl greito ir patogaus aptarnavimo.

Panašios naudos svarbiausios ir lietuvių klientui, todėl nenuostabu, kad jau pirmosios „Švaros brolių“ plovyklos Lietuvoje buvo vystomos bendradarbiaujant su amerikiečių partneriais. Kaip sako pašnekovas, svarbu remtis gerąja praktika – imant pavyzdžius iš tų, kurie puikiai išmano verslą.

„Tunelinių plovyklų modelis po truputį tampa vis patrauklesnis ir Lietuvoje. Žmonės siekia greičio, patogumo, saugumo, nori taupyti laiką. Kaune jau dabar veikia tunelinė plovykla su salono valymo paslauga. Po automobilio išorės plovimo tunelyje, jis paliekamas 10 minučių, kur ne tik nuplaunamas, bet ir išvalomas, išsiurbiamas iš vidaus“, – kalbėjo S. Vaičekauskas.

2024 m. liepos mėn.
Pr A T K Pn Š S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031