Wednesday, 17 July, 2024

Psichologijos paslaptys: ką atspindi mūsų telefono spalva


Psichologai pripažįsta, kad mus supančios spalvos daro didžiulę įtaką mūsų nuotaikai, elgesiui ir sprendimams. Dėl šios priežasties, rinkdamiesi drabužius ar įvairius aksesuarus, jų spalvų paletei daugelis skiriame didelį dėmesį. Tai supratę technologijų gamintojai, kurdami telefonų dizainą, nuolat ieško naujų spalvinių sprendimų, kad patenkintų mūsų poreikius. Naujųjų „Huawei“ P30 serijos flagmanų spalvos taip pat pasirinktos neatsitiktinai. Jos gali puikiai perteikti skirtingus metų laikus, atitikti kiekvieno individo asmenybę ir tapti tam tikra stiliaus detale bei išraiškos priemone.

Įmantrūs spalvinimai domina ir lietuvius

Kai pernai dienos šviesą išvydo dar niekur nematytos „Twilight“ spalvos „P20 Pro“ išmanieji telefonai, tai tapo fenomenu daugelyje šalių, tarp jų – ir Lietuvoje. Šiemet, oficialiai pristačius P30 serijos krištolo žydros, pašvaistės bei grafito juodos spalvos įrenginius, dar labiau išryškėjo tendencija, atskleidžianti, kad lietuviai vis dažniau dairosi įmantresnių įrenginių spalvų.

„Kalbant apie P30 serijos flagmanus, solidūs grafito juodos spalvos telefonai išlieka populiarūs, tačiau žmones vis labiau domina ir įdomesni modeliai. Populiarėja pereinančių spalvų įrenginiai su pašvaistės ar krištolo žydros spalvos korpusu. Pagal parduotų P30 serijos telefonų skaičių, šie spalvoti modeliai jau lenkia tamsiuosius. Atskirai vertinant tik brangiausius „P30 Pro“ modelius, juodos spalvos telefonai dar neužleidžia lyderio pozicijų, nors nedaug atsilieka ir žaižaruojančios spalvos“, – sako Justas Matulevičius, „Telia“ telefonų kategorijos vadovas.

Kaip pastebi J. Matulevičius, „Huawei“ flagmanai pastaraisiais metais ne tik atspindi, bet ir formuoja naują tendenciją – netikėtų ir daugiaspalvių modelių paklausą. Tą rodo ir ankstesnės P20 serijos, ir kiek daugiau nei prieš savaitę pristatytos „Huawei P30“ serijos pardavimas. „Telia“ atstovas taip pat pažymi, kad pagal pirmųjų dienų pardavimą P30 modeliai Lietuvoje beveik dvigubai lenkia savo pirmtakų oficialų startą.

Spalvos – neatsiejamos nuo žmogaus

Į spalvingų modelių paklausą atsižvelgia ir telefonų gamintojai. Tarp jų – ir „Huawei“, kurie kurdami naujuosius telefonus analizavo ne tik naujausias mados tendencijas, bet ir konsultavosi su įvairiais psichologais. Būtent su jų pagalba pavyko atrasti variantus, kurie tapo priimtini ir netgi artimi „Huawei“ gerbėjams.

Spalvų psichologai pripažįsta, kad natūralios spalvos gamtoje daro didžiulę įtaką žmogaus savijautai, o tuo pačiu lemia ir naujas tendencijas mados pasaulyje. Spalva yra neįtikėtinas reiškinys, kuris žavi nuo pat žmonijos pradžios.

„Instinktyviai jaučiame ryšį su spalvomis. Ypač, kai esame gamtoje ir tą spalvą susiejame su kiekvienu sezonu. Juk kiekvienas metų laikas turi savo spalvų paletę. Tuo pačiu gamta, priklausomai nuo sezono, skleidžia atitinkamą energiją, kuri daro įtaką mūsų savijautai ir netgi kasdieniams pasirinkimams. Drabužiai, kuriuos dėvime, aksesuarai, kuriuos nešiojame, ir netgi išmanusis telefonas ar jo ekrano užsklanda – visa tai nulemta mūsų ryšio su gamta“, – teigia psichologė Karen Heller.

Laisvė išreikšti save

Pasak K. Haller, spalva tai nėra tik kažkas tokio, ką matome. „Tai tuo pačiu yra jausmas, kurį mes patiriame kiekvienu gyvenimo momentu. Mes kiekvieną dieną priimame tūkstančius sprendimų, kuriuos iš dalies nesąmoningai lemia mus supančios spalvos. Tad P30 flagmanų spalvos pasižymi ryškiais atspalviais, kurie puikiai iliustruoja nuolat besikeičiančias mūsų nuotaikas“, – sako spalvų psichologė.

Anot jos, atsigulę ar atsisėdę po mėlynu dangumi galime nusiraminti, leisti savo protui ir mintims klajoti, būti atviriems bei priimti naujas idėjas. Matydami Šiaurės pašvaistę, dauguma supranta jos didybę ir paslaptingumą, o tai atitinkamai veikia ir žmogaus mintis bei mąstymą. Neseniai pristatytų „Huawei“ telefonų atspalviai taip pat gali sukelti skirtingus jausmus ir būsenas.

Psichologės K. Haller teigia, kad su sezonais gamtoje kartu keičiasi ir mūsų stiliaus bei spalvų pasirinkimas. Ji įsitikinusi, jog šiemet vasarą greičiausiai itin madingi bus ryškūs terakotos atspalviai, kuriuos įprastai esame įpratę matyti rudenį. Tuo metu rudens sezonui pranašaujamas ryškių ir drąsių spalvų bumas. Beje, nepaisant to, kad šių metų „Pantone“ spalva yra išrinkta gyvybinga koralinė, iš tikrųjų daugiau matome oranžinės spalvos detalių. Tai reiškia, kad turime platų spalvų asortimentą ir labiau nei bet kada galime visiškai išreikšti save bei parodyti savo tikrąsias spalvas.

2024 m. liepos mėn.
Pr A T K Pn Š S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031