Friday, 04 October, 2024

Kalėdų karštinės priešaky – 3 patarimai, kaip nepasimesti


Tarptautinė audito ir verslo konsultacijų bendrovė „Deloitte“ prognozuoja, kad per šventinį laikotarpį lapkričio–sausio mėnesiais internetinės prekybos pardavimai pasaulyje augs apie 14–18 proc., kai praėjusiais metais siekė 11,2 proc. Dėl tokio spartaus šuolio šių metų pardavimai gali sudaryti apie 130–134 milijardų eurų.

Pasak „Omniva LT“ verslo vystymo ir pardavimų vadovo Justino Pilecko, kadangi bendrai e. komercija auga ir internete Kalėdos prasideda vis anksčiau, itin įdomi situacija vyksta ir lietuviškose internetinėse parduotuvėse, kur pikinėmis prieškalėdinėmis savaitėmis siuntų kiekis išauga 2,5 karto, lyginant su spaliu.

„Anksčiau internetinėje prekyboje kalėdinis laikotarpis prasidėdavo likus tik porai savaičių iki švenčių, o dabar jis startuoja jau lapkričio pabaigoje kartu su juodojo penktadienio išpardavimais. Pavyzdžiui, šiuo laikotarpiu vien tik mūsų siuntų skaičius išauga beveik 3 kartus, lyginant su įprastu laikotarpiu“, – sako J. Pileckas ir pabrėžia, kad internetinė prekyba augs ir šiais metais, o tai reiškia, kad ruoštis turi ne tik verslas, bet ir patys pirkėjai, jog spėtų įgyvendinti visus šventinius planus.

Kaip protingai pasiruošti Kalėdų maratonui ir norimas prekes bei dovanas gauti tikrai laiku?

Kalėdinį pirkinių ir dovanų sąrašą planuokite lapkritį

Planavimas – viena svarbiausių taisyklių, kurią verta prisiminti artėjant Kalėdų karštinei. Tai ypač aktualu prekes įsigyjant internetu ar planuojant jas siųsti į kitus miestus.

„Jei jau žinote, kokias prekes norėsite įsigyti, nelaukite ir užsisakykite jas kuo anksčiau. Dažnai gruodžio viduryje prekybininkai nebeturi populiariausių prekių arba nespėja jų pristatyti jūsų norimu metu. Taip pat, jei dovanas nusprendėte siųstis iš užsienio, – papildomai pasidomėkite pristatymo terminu, nes jos iki Lietuvos šventiniu laikotarpiu gali keliauti ilgiau“, – pataria J. Pileckas ir priduria, kad kai kurie pirkėjai dovanomis pradeda rūpintis jau lapkričio viduryje, o mėnesio pabaigoje aktyvumas ypač sustiprėja vykstant juodajam penktadieniui. Šiuos išpardavimus verta prisiminti ir jų metu pasirūpinti kalėdinėmis dovanomis.

Kalėdinius siuntinius išsiųskite iki gruodžio vidurio

„Pats svarbiausias patarimas visiems norintiems gauti siuntinius iš e. parduotuvių ar planuojantiems siųsti dovanas – pasirūpinti siuntiniais kaip įmanoma anksčiau. Jau dabar pastebime, kad tai daryti žmonės pradeda net lapkričio viduryje, o ypač pabaigoje. Svarbu stengtis nieko nepalikti paskutinei dienai ir užsitikrinti, kad siuntinys neatsidurs „siuntų kamštyje“ ar norima prekė nebus išpirkta, neteks už ją permokėti“, – sako J. Pileckas.

Pasak eksperto, į užsienio šalis keliausiančias siuntas reiktų išsiųsti dar anksčiau – vėliausiai per pirmą gruodžio savaitę, nes šventiniu laikotarpiu ne tik Lietuvoje, bet ir kitose šalyse išauga siuntų apsukos. „Omniva LT“ skaičiuoja, kad jų siuntų kiekis šių metų gruodžio mėnesį augs 70–80 proc., palyginti su praeitų metų laikotarpiu.

Išvenkite dažniausiai daromų klaidų

Netinkama pakuotė ir netikslių kontaktų nurodymas – siunčiant siuntas tai dažniausiai daromos klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti. „Rinkitės tvirtą pakuotę, kuri atitiktų siunčiamo daikto formą ir dydį. Jei pakuotė per didelė, o siuntinys viduje papildomai neapsaugotas – jis pakuotės viduje gali slidinėti ir dėl to susigadinti. Jei pakuotė per maža – ji lengvai gali įplyšti, – sako J. Pileckas. – Saugiausios naujos pakuotės, tokios kaip kartonas, dėžės ir vokai su apsaugomis. Dar didesniam saugumui užtikrinti pravartu naudoti užpildo medžiagą – specialias granules, burbulinę plėvelę ar žymėti „viršus, atsargiai“.

Ekspertas taip pat pataria prieš siunčiant prekes ar dovanas pasitikrinti, ar gavėjo kontaktai, pavyzdžiui, vardas, pavardė, pristatymo adresas, telefono numeris, nurodyti teisingai. „Kartais siuntėjai nurodo netikslų paštomato adresą ar siuntos gavėjo telefono numerį ir dėl to gavėjas siuntą turi atsiimti ne tame paštomate, negauna SMS žinutės apie pristatytą siuntą. Dėl to patariame neskubėti ir patikrinti, ar gavėjo kontaktai nurodyti teisingai“,  – sako J. Pileckas.

2024 m. spalio mėn.
Pr A T K Pn Š S
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031