Wednesday, 17 July, 2024

KONSTITUCINIO TEISMO NUTARIMĄ ĮGYVENDINANTI VYRIAUSYBĖ SUDARO PALANKESNES SĄLYGAS GAUTI ANTRINĘ TEISINĘ PAGALBĄ


Vyriausybės posėdyje pritarta Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos įstatymo pataisoms, užtikrinančioms palankesnes sąlygas gauti antrinę teisinę pagalbą baudžiamosiose bylose.


Įstatymo pakeitimo projektu siekiama numatyti, kad baudžiamosiose bylose antrinę teisinę pagalbą galėtų gauti ir asmuo, kuriam tokia pagalba jau buvo suteikta anksčiau, tačiau jis neapmokėjo apskaičiuotų teisinės pagalbos išlaidų. Priklausomai nuo asmens turtinės padėties antrinė teisinė pagalba gali būti nemokama arba asmuo turi apmokėti dalį išlaidų.


Pernai Konstitucinis Teismas paskelbė, kad tokia įstatymo nuostata, jog asmuo negali gauti antrinės teisinės pagalbos baudžiamosiose bylose, nes jis neapmokėjo anksčiau jam suteiktos teisinės pagalbos išlaidų ar jų dalies, prieštarauja konstituciniam teisės į gynybą principui.


„Teisingumo ministerija siūlo, kad tokia tvarka nebūtų taikoma šiose bylose. Tai yra antrinė teisinė pagalba asmeniui baudžiamosiose bylose galės būti teikiama ir tais atvejais, kai jis iki nurodyto termino nėra apmokėjęs antrinės teisinės pagalbos išlaidų arba jų dalies už anksčiau teiktą antrinę teisinę pagalbą,“ – sako teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.


Šio įstatymo pataisas toliau svarstys Seimas.


Antrinė teisinė pagalba apima procesinių dokumentų rengimą, gynybą ir atstovavimą administracinėse, civilinėse, baudžiamosiose bylose ir vykdymo procese bei išlaidų, susijusių su bylos nagrinėjimu, atlyginimą.
Antrinė teisinė pagalba pernai buvo suteikta daugiau nei 42 tūkst. kartų.

2024 m. liepos mėn.
Pr A T K Pn Š S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031