Wednesday, 17 July, 2024

Kiek kainuoja vestuvės užsienyje?


Vestuvių kaina aktuali visiems sužadėtiniams, todėl tai vienas pirmųjų klausimų, užduodamų visiems vestuvių organizatoriams. Ir vis dėlto Lietuvoje susiorientuoti truputį lengviau – juk visi puikiai žinome, kiek įprastai kainuoja maistas restorane, gėlės ar šukuosena su makiažu. O norint susituokti užsienyje, klausimų kyla dar daugiau. Kad susiorientuoti painioje vestuvių kainų rinkoje būtų paprasčiau, trumpai aptarsime, kas lemia šventės kainą.

Kaip sužinoti vestuvių užsienyje kainą?

Žinoma, paprasčiausias būdas – pateikti užklausą vestuvių organizatoriams. Vis dėlto dar prieš tai reikėtų apsispręsti dėl keleto pagrindinių aspektų. Norint sužinoti kainą vestuvių organizatoriams reikia pateikti pagrindinę informaciją, nes tik taip jie galės gana tiksliai įvardinti, kiek apytiksliai kainuos šventė.

Užsienyje nusprendę susituokti sužadėtiniai, pateikdami kainos užklausą, turėtų jau žinoti:

  • kokios vestuvių ceremonijos norėtų (bažnytinės ar simbolinės);
  • preliminarią šventės datą;
  • kiek svečių planuoja kviesti (šis skaičius paprastai svyruoja nuo vos keleto liudininkų iki kelių dešimčių šeimos narių, draugų ir artimųjų);
  • ar kartu planuojamos ir atostogos bei kiek jos truks (tuokiantis užsienyje populiaru po vestuvių dar likti ir atostogų; gali likti tik pora, šeima arba visi svečiai);
  • kokių papildomų paslaugų reikės (muzikantų, vedėjo, fotografo ir kt.).

Jei žinote atsakymus į šiuos klausimus, galite pateikti užklausą pasirinktam vestuvių organizatoriui – pagal šią informaciją jis galės paskaičiuoti preliminarią visos šventės kainą. Tačiau prisiminkite, kad vestuvių organizatoriai gali pateikti tik apytikslę kainą arba pavyzdinį biudžetą, o kiekvienos šventės išlaidos yra skaičiuojamos individualiai.

Ar vestuvės užsienyje kainuoja brangiau?

Vieno atsakymo apie vestuvių kainą nėra, nes viskas priklauso nuo pageidavimų. Gali pasirodyti, kad vestuvės užsienyje kainuoja daugiau, nes reikalingi skrydžiai, tačiau kitos paslaugos pasirinktoje vietoje gali būti ir pigesnės nei Lietuvoje. Iš užsienio krypčių sužadėtiniai vestuvėms renkasi įvairias Europos valstybes.

Dažnai pasirenkamos turistinės kryptys, į kurias galima nuskristi pasinaudojus reguliariais skrydžiais, tad jie daug nekainuos. Pavyzdžiui, skrydis į Maljorką ir iš jos vienam žmogui vidutiniškai kainuoja iki 130 eurų. Tiesioginiai skrydžiai iš Kauno vykdomi antradieniais ir šeštadieniais, tad visi svečiai dažniausiai saloje praleidžia keturias dienas, o jaunavedžiai gali likti ir medaus mėnesio kopinėti.

Kiek brangiau gali kainuoti skrydžiai į tolimesnes kryptis, jei reikalingas jungiamasis skrydis. Atrodo, kad skrydis – tai papildomos išlaidos, tačiau kartu turėsite progą ir keletą dienų paatostogauti, be to, taksi paslaugos arba kelionė iš sostinės Vilniaus į Lietuvos pajūrį kainuotų ne tiek daug pigiau. Gąsdina ir neprognozuojami lietuviški orai, o šiltuose kraštuose, kurortuose saulės spinduliai visada garantuoti.

Apgyvendinimo paslaugos, šventės vietos nuoma ir maistas visoje Europoje kainuoja panašiai kaip ir Lietuvoje, tačiau galutinės kainos priklauso nuo metų laiko ir konkretaus paslaugų teikėjo. Šiek tiek sutaupyti pavyks, jei vestuves kurortiniame mieste planuosite ne sezono metu.

Kiek kainuoja vestuvės Maljorkoje?

Vestuvių organizatoriai visada prisiderins prie poros poreikių ir pageidavimų, tad pasakyti tikslią kainą nežinant lūkesčių yra ne tik sudėtinga, bet ir tiesiog neįmanoma. Susidaryti bendrą įspūdį padės populiariausi porų pasirinkimai ir keli pavyzdiniai biudžetai, kuriuos aptarsime detaliau.

„Idea Mallorca“ siūlo tris standartinius nedidelių vestuvių planus, kurie sudaryti pagal dažniausius sužadėtinių pageidavimus. Į planus įskaičiuotos pagrindinės paslaugos: vestuvių organizavimas ir koordinavimas, simbolinė arba bažnytinė santuokos ceremonija, pervežimai, dekoras, fotografo paslaugos ir, žinoma, šampanas. Priklausomai nuo pasirinkimų 2-8 asmenims skirtas planas kainuos nuo 750 iki 2750 eurų. Atkreipiame dėmesį, kad į planus neįtraukta šventės vietos ir apgyvendinimo kaina bei skrydžiai.

Analizuojant pavyzdinius biudžetus didesnėms grupėms galima pastebėti, kad galutinę kainą lemia svečių skaičius ir pasirinkta atostogų trukmė. Įskaičiavus ir papildomas 3-4 nakvynes (svečiai, jei pageidauja, gali prasitęsti atostogas savo sąskaita), gėles, maitinimą, fotografą, videografą, šventės vedėją ir muzikos aparatūros nuomą bei makiažą ir šukuoseną nuotakai, kaina vienam svečiui svyruoja nuo 100 iki 700 eurų. Palyginti su kainomis Lietuvoje, skirtumas tikrai nėra labai didelis, tačiau Maljorkoje neabejotinai gausite įspūdžių, kurie ir jūsų, ir svečių atmintyje išliks tikrai ilgam, o galbūt net ir visą gyvenimą.

Svarbu suvokti, kad vestuvių organizatoriai derina sprendimus su sužadėtiniais, o ne atvirkščiai. Tai reiškia, kad galutinį sprendimą dėl kainos visada priima klientas. Pavyzdžiui, „Idea Mallorca“ komanda skaičiuoja, kad preliminarus vestuvių Maljorkoje biudžetas dvidešimčiai žmonių yra apie 10 000 Eur, tačiau priklausomai nuo galutinių sprendimų, kaina gali būti ir 7 000 Eur, ir 13 000 Eur. Visi skaičiuojame pinigus ir turime ribotas finansines galimybes, todėl su vestuvių organizatoriais galite drąsiai kalbėtis apie kainas – tai visiškai normali praktika. Taip pat iš karto galite apibrėžti ir maksimalų vestuvių biudžetą ir organizatoriai pateiks individualius pasiūlymus pagal nurodytą sumą.

2024 m. liepos mėn.
Pr A T K Pn Š S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031