Thursday, 12 September, 2024

Gėrimų ekspertė pataria: nealkoholinį alų bei maistą galima derinti ir pagal spalvą


Vasara – puikus metas išbandyti įvairias kulinarines naujoves, kai prekybos vietas pasiekia šviežios daržovės ir vaisiai. Tačiau vasariška kaitra neatsiejama ir nuo troškulio, kurį numalšinti pasitelkiami įvairūs gėrimai, o tarp jų – vis labiau mėgstamas nealkoholinis alus. „Lidl“ pranešime žiniasklaidai gėrimų ekspertė, someljė ir restoranų konsultantė, tinklaraščio „Dervynas“ autorė Urtė Mikelevičiūtė dalijasi patarimais, kaip išplėsti savo gastronomines žinias, vasariškus bei kitus patiekalus derinant su nealkoholiniu alumi.

„Nealkoholinio alaus rūšių yra daug: lageris, elis, IPA, kvietinis, porteris, įvairių skonių alaus kokteiliai (greipfrutų, aviečių, citrinų ir daug kitų). Vienoks nealkoholinis alus yra kartesnis, kitas – švelnesnis ar sodresnis. Pasirinkimų yra tikrai daug, tačiau svarbiausia – kas patinka pačiam žmogui“, – sako U. Mikelevičiūtė.

Nealkoholinio alaus populiarumas auga

Prekyboje tik pasirodžius nealkoholiniam alui, neretas skeptiškai žiūrėjo į šį gėrimą. Tačiau gėrimų ekspertė teigia, jog augant nealkoholinio alaus ir jo rūšių pasiūlai, žmonės pradėjo jo daugiau ir vartoti.

„Kita vertus, vis daugiau kalbama apie nealkoholinį alų, tad ir dėmesio jam padaugėjo. Atitinkamai, gamintojai ne tik patobulino šio gėrimo gamybos technologijas, bet ir išplėtė skonių gamą: nuo klasikinių, „Pilsner“ ar „Weissbier“ tipų iki įvairiais priedais – vaisių sultimis, sirupais ir kt. – paskanintų. Net ir alaus tėvynėje Vokietijoje išgeriama vis daugiau nealkoholinio alaus“, – teigia pašnekovė.

Someljė taip pat atkreipia dėmesį, kad palyginti su kitais gėrimais ir jų nealkoholinėmis alternatyvomis, nealkoholinis alus savo skonio savybėmis yra artimiausias įprastam alui – tai irgi yra viena priežasčių, dėl ko žmonės šį gėrimą mėgsta.

Kuo svarbi spalva, arba TOP 4 patarimai, kaip derinti nealkoholinį alų ir maistą

1. Derinimas – neatsiejamas nuo tikslo. Paklausta, kaip reikėtų derinti nealkoholinį alų ir maistą, restoranų konsultantė atkreipia dėmesį į derinimo tikslą: papildymą, kontrastą arba atgaivinimą. Tai reiškia, kad gėrimas turi arba papildyti valgomą maistą, sukurti balansą kontrastuojant arba atgaivinti jį suvalgius.

„Kitaip tariant, jei valgome ilgai troškintą mėsą ar šokoladinį desertą, verta rinktis tamsų, sodresnio skonio nealkoholinį alų – toks yra stautas (angl. stout), porteris. Tačiau jei pasirinkome lengvą patiekalą, pavyzdžiui, žalios žuvies užkandį ar gaivias salotas, reikėtų lengvesnio, gaivesnio – lagerio, pilsnerio tipų – nealkoholinio alaus“, – pataria U. Mikelevičiūtė.

2. Ieškokite kontrasto. Kita vertus, anot gėrimų ekspertės, derinant maistą ir nealkoholinį alų, patariama ieškoti ir priešpriešos, t. y. kontrastuojančių skonių. Jos teigimu, tinkamai parinktas gėrimas gali padėti atgaivinti skonių paletę, kai ragaujant aštresnio maisto, atsigaivinama lengvo skonio klasikiniu pilsnerio tipo nealkoholiniu alumi.

3. Derinkite spalvas. Ieškantiems kulinarinių atradimų, U. Mikelevičiūtė pataria atsižvelgti ir į spalvas: „Kad ir kaip keistai tai skambėtų, prie maisto derinant gėrimus, man padeda spalvos. Jei patiekalas – šviesus ir vasariškas, tarkim, salotos, reikėtų rinktis lengvo stiliaus nealkoholinį alų. Jeigu mėgaujamasi rudeniniais patiekalais, pavyzdžiui, iš grybų ar moliūgų, skanauti patariama gintarinės spalvos – dažniausiai tai yra lagerio tipo – nealkoholinį alų. Jei jūsų lėkštėje yra šokoladinis pyragas, tuomet patarčiau rinktis tamsios spalvos gėrimą.“

4. Atsižvelkite į sezoniškumą. Ne ką mažiau svarbu įvertinti ir sezoniškumą – tai atsispindi ir vartojimo įpročiuose. U. Mikelevičiūtės teigimu, taip reikėtų elgtis ir derinant maistą bei gėrimus.

„Žiemą dažniau skanaujami sodresnio skonio gėrimai, pavyzdžiui, nealkoholinis alus su imbieru ar kalėdinių meduolių skoniu ir pan. Tačiau dabar, kai mėgaujamės vasara, dažniau renkamės gaivaus, lengvo skonio nealkoholinį alų, kuris neretai praturtintas tropiniu skoniu ar vaisiais, uogomis: citrinomis, greipfrutais, avietėmis“, – paaiškina someljė.

Vasariškam skoniui – nealkoholinio alaus kokteiliai

Tęsiant vasaros skonių atradimų temą, gėrimų ekspertė U. Mikelevičiūtė pastebi, kad Lietuvoje vis daugiau dėmesio sulaukia kokteiliai, kuriems pagaminti naudojamas nealkoholinis alus.

„Tokio tipo kokteilių kategorija mūsų šalyje – pakankamai nauja, bet ji pastebimai auga. Jau baigėsi tie laikai, kai restoranuose nealkoholinio kvietinio alaus taurę puošdavo vieniša citrinos skiltelė – ją pakeičia greipfrutai ir kiti vaisiai. Be to, nealkoholinis alus neretai pagardinamas gazuotais gėrimais, toniku ar kitais priedais, kurie tik dar labiau išryškina gėrimo skonį“, – pastebi restoranų konsultantė.

Gėrimų ekspertė U. Mikelevičiūtė kviečia pasigaminti vasarišką „Šendi“ (angl. „Shandy“) kokteilį, kuriam prireiks nealkoholinio alaus.

„Šendi“ kokteiliui reikės: 

1 skardinės šviesaus nealkoholinio „Argus“ alaus

Pusės stiklinės (125 ml) gazuoto citrinų skonio „Freeway“ gėrimo

Pusės stiklinės (125 ml) citrinos sulčių

Ledo kubelių

Druskos, citrinos skiltelės taurės papuošimui

Vandeniu sudrėkintą taurės kraštą pavoliokite druskoje, kad jis būtų pilnai padengtas druska.

Į taurę suberkite ledo kubelius ir įpilkite nealkoholinio alaus – juo užpildykite apie tris ketvirtadalius taurės.

Įpilkite citrinų skonio gazuoto gėrimo, bet pilnai neužpildykite taurės, o po to įpilkite citrinos sulčių. Jei norite saldesnio kokteilio, įpilkite mažiau citrinų sulčių, bet daugiau gazuoto gėrimo.

Švelniai išmaišykite kokteilį, kad tolygiai susimaišytų visi ingredientai. Papuoškite taurės kraštą citrinos skiltele ir patiekite. Skanaus!

2024 m. rugsėjo mėn.
Pr A T K Pn Š S
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30