Wednesday, 17 July, 2024

Atostogos su vaikais: į ką reiktų atkreipti dėmesį


Kelionės su vaikais gali tapti iššūkiu, tačiau, tinkamai pasiruošus, jos kur kas dažniau dovanoja neišdildomų įspūdžių. Keliauti mėgstančios mamos sako, kad atostogos su mažaisiais šeimos nariais padeda jiems greičiau mokytis ir tobulėti, o kelionės kartu su šeima sutvirtina tėvų ir vaikų tarpusavio ryšį.

Socialiniame tinkle Facebook aktyviai veikiančios grupės „Keliaujančios mamos“ atstovė Agnė Chsanauskaitė teigia, jog keliaudami vaikai greičiau mokosi, įgyja naujų įgūdžių, o atostogų prisiminimai, kelionių patirtis suartina šeimą. Tačiau, kad atostogos būtų pasisekusios ir liktų vien tik geriausi įspūdžiai, svarbu atidžiai planuoti kelionę, apgalvoti, ar vieta, kurioje ketinama lankytis, tinkama šeimos atostogoms.

Kelionės skatina vaikus mokytis

Agnė Chsanauskaitė teigia, kad tiek suaugusieji, tiek vaikai atostogų metu labiau atsipalaiduoja, o tai leidžia greičiau įsisavinti informaciją, mokytis: „Po pokalbio su psichologe sužinojau, jog žmonės, atitrūkę nuo kasdienybės, geriau priima informaciją iš aplinkos, išmoksta naujų dalykų, tobulėja jų įgūdžiai. Tokia taisyklė galioja ne tik suaugusiems, bet ir vaikams. Keliaudami vaikai daug greičiau mokosi kalbos, o jeigu vaikas mažas, jis gali greičiau išmokti vaikščioti arba plaukti. Tailande, šeimos atostogų metu, mūsų vaikas pradėjo kalbėti žymiai raiškiau, rišliais sakiniais, jis išmoko naudotis tualetu, valgyti su įrankiais, pramoko plaukti nedidelius atstumus“, – dalinosi keliautoja.

Keliaudami vaikai gali ne tik įgyti naujų įgūdžių, bet ir patirti netikėtų atradimų jausmą, susipažinti su pasauliu, pamatyti tai, ko niekada nematė. „Kelionių metu yra plečiama vaikų pasaulėžiūra, jie supažindinami su kitokia aplinka, kitomis kultūromis, skirtingomis tradicijomis. Vaikai mokosi supratingumo, pagarbos kitai kultūrai, šaliai. Tokios kelionės suteikia įspūdžių, gerų emocijų, jos taip pat praplečia vaiko akiratį, vaikas išmoksta būti tolerantišku, priimti ir gerbti kitataučius, o tai yra labai svarbu augančiam vaikui“,- teigė „Keliaujančios mamos“ atstovė.

Klaidos, kurias tėvai daro keliaudami su vaikais

Ruošiantis kelionei su mažais vaikais verta prisiminti, kad keliaujant kartais nutinka neplanuotų įvykių, kurie būna itin nemalonūs: vaikas ar kitas šeimos narys gali susižaloti ar sunegaluoti. Agnė Chsanauskaitė sako, jog tėvai kartais pamiršta pasirūpinti elementaria kelionine vaistinėle. Ji taip pat šeimoms pataria pasirūpinti kelionių draudimu, kuris apsaugotų nuo įvairių rizikų.

Pasak A. Chsanauskaitės, tėvai dažnai daro klaidą atidžiai nepasidomėdami, ar viešbutis ar kitos apsistojimo vietos yra pritaikytos gyventi kartu su mažyliais: „Apsistojus gerame, šeimai pritaikytame viešbutyje būsite ramus, kadangi jo teritorijoje yra įrengti šaligatviai, pravažiavimai, sutvarkyta aplinka ir tikrai bus patogu judėti su vežimėliais, tačiau yra vietų, kur judėti su vaikais yra neįmanoma arba labai sudėtinga“,- teigia keliautoja.

Tėvai, kurie tik ruošiasi pradėti keliauti su vaikais, neturėtų skubėti vykti į labai tolimas keliones. Agnė siūlo pirmiausia pažinti Europą: „Nepatyrusiems keliautojams visada rekomenduojame rinktis atostogauti Europoje. Europoje keliauti yra žymiai paprasčiau, lengviau ir saugiau, visada rasite šeimoms pritaikytas apsistojimo vietas, pagalbą. Šeimos, kurios jau turi įgūdžių, yra patyrusios keliavime, dažnai pačios planuoja išvykas, kelionės tikslą ir maršrutus“.

Keltai – pramoga šeimoms

Nors šeimos ikipandeminiame laikotarpyje dažniausiai rinkosi keliauti lėktuvais, pastaruoju metu pastebimas susidomėjimas keliavimu automobiliais ir keltais. Augantį tokio keliavimo būdo populiarumą lėmė tai, jog keltu galima keltis su nuosavu automobiliu, yra galimybė su savimi pasiimti norimą daiktų kiekį, o tai ypač aktualu į kelionę susiruošusioms šeimoms. „Keliaujančių mamų“ grupės atstovė Agnė Chsanauskaitė džiaugėsi kelionių keltais patirtimi: „Man ir mano kolegėms keliauti su keltu ar kruiziniu laivu teko nemažai. Toks keliavimo būdas su vaikas yra patogus ir geras“.

Vieno didžiausių Europoje keltų operatoriaus DFDS komunikacijos vadovas Baltijos šalims Vaidas Klumbys teigia, kad pavasario ir vasaros atostogų metu keltuose galima sutikti daug keliaujančių šeimų su vaikais. Keleivių apklausa rodo, kad šeimos, keliaujančios keltais jaučiasi komfortabiliai, saugiai, o vaikams tokios kelionės labai patinka: „Keltuose esančios kajutės patogios ir yra pritaikytos keliauti su vaikais. Esame įrengę žaidimų kambarius, taip pat veikia restoranai su specialiu meniu vaikams. Bene mėgstamiausia pramoga šeimoms, keliaujančioms keltu – pasivaikščioti deniu, grožėtis jūra, saulėlydžiu“,- pasakoja V. Klumbys.

Nors šiuo metu kelionių į užsienį galimybės yra ribotos, V. Klumbys ragina planuoti kelionę jau dabar. Įsigijusiems išankstinius bilietus DFDS garantuoja, kad pasikeitus planams kelionės datą vieną kartą galima keisti nemokamai. Be to, keleivių terminale Klaipėdoje nuo vasario pabaigos jau galima atlikti mokamą koronaviruso testą. „Vokietija ir Švedija reikalauja, kad atvykimo į šalį metu keleiviai turėtų ne senesnį kaip 48 val. testą, todėl su partneriais pasirūpinome galimybe tokį testą atlikti prieš pradedant kelionę keltu“, – sako DFDS komunikacijos vadovas.

2024 m. liepos mėn.
Pr A T K Pn Š S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031