Wednesday, 17 July, 2024

Kur ir kokį ledo grąžtą nusipirkti žiemos žvejybai?


Skylių gręžimas žvejojant – nemalonus procesas, tačiau be jo apsieiti žvarbią žiemą beveik neįmanoma. Su tinkamo grąžto pagalba galima visą procesą supaprastastinti ir pagreitinti.

Nesvarbu kokio tipo grąžtą pasirinksite, svarbiausia yra išsirinkti tą su kuriuo galėsite pasiekti norimus rezultatus žvejojant žiemą.

Straipsnyje aptarsime kur įsigyti grąžtą ledui ir apžvelgsime pagrindinius jų tipus.

Ledo grąžtų tipai ir jų privalumai

Rankiniai (Mechaniniai)

Paprasčiausias, lengviausias ir labiausiai patikimas variantas.

Kadangi čia nereikia pilti kuro ar įkrauti baterijų, tai kartu yra ir ekonomiškiausias variantas.Nemėgstantiems triukšmo, mechaninis grąžtas taip pat patiks. Juk išgąsdinti ir atbaidyti tvenkinio žuvų taip pat nesinori.

Žūklės reikmenų parduotuvės Gekonas.lt – tiems kurie nenori leisti daug pinigų, tačiau nori kokybiško įrankio. Čia rasite patikimus grąžtus ledui už maždaug 30 – 90 eurų sumą.

Mechaninis ledo grąžtas savo darbą atlieka tikrai gerai, jo pilnai užtenka net ir gilesnėms (iki 1m) duobėms iškasti. Žinoma, įrankio efektyvumas pilnai priklausys ir nuo jūsų fizinio pasirengimo. Tai ypač aktualu jei dirbama su didesnio skermens pjūkle kur reikia daugiau jėgų.

Elektriniai

Puikūs pasitarnauti didesnėms skylėms gręžti, nereikalauja kuro.

Svarbiausia ką reikia padaryti tai įsigyti grąžtą su ilgai tarnaujančia baterija ir tokiu atveju labai lengvai išgręšite reikiamą kiekį ir dydį skylių.

Kadangi jie neturi išmetamojo kuro, juos saugu naudoti ir žvejojant užuovėjoje. Be to jie taip pat yra netriukšmingi, todėl nesudrumsite žuvų tvenkinyje.

Pagrindiniai elektrinio ledo grąžto minusai – jie kur kas sunkesni nei mechaniniai, kas aktualu jei bus žvejojama keliose vietovėse, o grąžtą reikės neštis su savimi. Neretai gali kilti problemų ir su pačiu grąžto varikliu, dėl pakankamai sudėtingos jo sudėties.

Dėl šių priežąsčių elektriniai ledo grąžtai yra laikomi kaip mažiausiai patikimi.

Benzininiai

Tai – galingiausi ledo grąžtai ir labai patikimi. Nesvarbu kokio sunkumo ar ilgio darbas jūsų laukia, benzininis grąžtas bus šaunus pagalbininkas turint užtektinai kuro.

Kaip ir kiti benziniai įrankiai – grąžtas gali tarnauti ilgai, svarbiausia – juos gerai prižiūrėti.

Pagrindiniai ,minusai – esant šaltoms sąlygoms gali sunkiau kurtis, jeigu nėra papildomų mechanizmų startuoti įrankio motorą. Taip pat jų negalima naudoti žvejojant uždaresnėje erdvėje (užuovėjoje) dėl išmetamų pavojingų dujų.

Didžiausias iš minusų – sukeliamas triukšmas, visai kaip ir kitų benzininių įrankių.

Pabaigai

Renkantis ledą grąžtui svarbiausia įvertinti savo prioritetus – ar tai nedidelė kaina, patikimumas, keliamas triukšmas ir t.t.. Kiekvienas iš šių įrankių puikiai pasitarnaus žvejojant jeigu bus perkama žinant jų galimybes.

2024 m. liepos mėn.
Pr A T K Pn Š S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031