Wednesday, 19 June, 2024

Per Valentino dieną gautos puokštės: kaip prižiūrėti gėles, kad jos žydėtų kuo ilgiau?


Vasario 14-oji – diena, kuomet mylimieji vienas kitą stebina įvairiosiomis dovanomis ir mielomis staigmenomis. Viena populiariausių – gėlės. Anot Vaidos Budrienės, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovės, jų pardavimai šios šventės metu išauga net 25 kartus. Tiesa,  tam, kad dovanų gautos gėlės džiugintų kuo ilgesnį laiką, svarbu žinoti kelias jų priežiūros taisykles.

„Valentino dieną galima vadinti ir gėlių diena. Pastebime, kad renkantis, ką padovanoti mylimiesiems, lietuviai vis dar yra ištikimi klasikai. Perkamiausios šios dienos gėlės – tulpės. Antroje vietoje rikiuojasi meilės simboliu dažnai vadinamos rožės. Ieškantys ko nors įmantresnio gali rinktis meilenius, eustomas, gvazdikėlius. Įvairiausių puokščių kainos prasideda vos nuo 1,99 eurų“, – teigia V. Budrienė.

Nuo karšto vandens iki ledukų – kas tinka skirtingoms gėlėms?

Vesta Paukštelo, prekybos tinklo „Iki“ augalų pardavimų vadybininkė, sako, kad skirtingoms gėlėms galioja skirtingos priežiūros taisyklės.

„Norint, kad hortenzijos ir rožės žydėtų kuo ilgiau, prieš merkiant jas į vazą, galima patrumpinti jų kotus ir trumpai palaikyti karštame vandenyje. Tokiu būdu atsiveria gėlių kotuose esantys latakėliai ir į gėlę patenka daugiau vandens. O kuo rožė ar hortenzija bus labiau aprūpinta vandeniu, tuo ilgiau ji žydės. Tuo tarpu, tulpėms ši gudrybė netinka“, – sako V. Paukštelo.

Tulpėms, pasak jos, reikia itin daug vandens. Norint, kad šios gėlės žydėtų kuo ilgiau, rekomenduojama ne tik kasdien vis pakirpti jų kotus, bet ir keletą kartų per dieną, geriausia ryte ir vakare, keisti jų vandenį. Jeigu tokios galimybės neturite, V. Paukštelo pataria į vazą pridėti šiek tiek ledo – tirpdamas jis aprūpins gėles nauju vandeniu, o šalta temperatūra joms padės ilgiau išlikti šviežioms.

Tiesa, rožėms ledinis vanduo visai netinka – dėl temperatūros svyravimų jos gali pradėti mesti lapus ir suvysti.

Kelios universalios taisyklės

Kalbant apie gėlių laikymą, galioja ir kelios universalios taisyklės, tinkamos visoms jų rūšims. Gėlės namuose akį džiugins ilgiau, jeigu jas įsigysite dar neišsiskleidusiais žiedais. Tuomet jos vazoje skleisis savaitę ir daugiau.

Dar viena, anksčiau jau minėta taisyklė, gėlių kotelių kirpimas. Tai daryti reikėtų kasdien, keičiant vandenį, kiekvieną kartą patrumpinant po 2–3 cm.

„Kaskart pakirpdami kotelius atveriame stiebo poras, per kurias vanduo nukeliauja iki lapų ir žiedo – taip gėlės pasisavina daugiau vandens“, – sako V. Paukštelo.

Dar vienas svarbus dalykas, į kurį ji pataria atkreipti dėmesį, vazos dydis. Jeigu gėlių puokštei vazą parinksite per mažą – jos gaus mažiau vandens ir greičiau nuvys.

2024 m. birželio mėn.
Pr A T K Pn Š S
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930