Tuesday, 19 November, 2024

Praktiniai patarimai ieškantiems naujo televizoriaus


Renkantis naują televizorių, verta atkreipti dėmesį ne tik į svarbius jo techninius parametrus. Norint išsirinkti tinkamiausią variantą, svarbūs ir praktiniai kriterijai: koks rekomenduojamas televizoriaus dydis, kabinimo būdas, kokie kiti pasirinkimą lemiantys veiksniai.

Prekybos tinklo „Senukai“ ekspertai dalijasi praktiniais patarimais, padėsiančiais išsiaiškinti, koks įrenginys labiausiai atitiks jūsų poreikius.

Ar vis dar svarbus žiūrėjimo atstumas?

Anksčiau pasigirsdavo specialių rekomendacijų, iš kokio atstumo saugu žiūrėti televizorių. Šis atstumas būdavo apskaičiuojamas televizoriaus įstrižainę padauginus iš 3: tad į 65 colių (165 cm) televizorių būdavo patariama žiūrėti beveik iš 5 m distancijos.

Tačiau tobulėjant technologijoms, šie skaičiavimai prarado prasmę.

„Šiuolaikiniuose televizoriaus ekranuose naudojamos specialios technologijos, apsaugančios akis nuo žalingo mėlynos šviesos poveikio žiūrint į ekranus iš arti. Todėl pagrindiniu klientų pasirinkimo kriterijumi tampa patogumas. Didesnė televizoriaus įstrižainė lemia malonesnę žiūrėjimo patirtį, tad vis labiau populiarėja didesni ekranai“, – klientų pasirinkimą pristato Elona Uckutė.

Ne tik televizijos žiūrėjimui

Televizorius jau seniai „išaugo“ savo pagrindinės funkcijos atlikėjo rolę. Jis yra tapęs namų pramogų centru: televizorių naudojame ir muzikos klausymui, filmų ir serialų platformų, vaizdo įrašų bei nuotraukų žiūrėjimui, informacijos paieškai internete, kompiuteriniams žaidimams, išmaniųjų įrenginių valdymui. Todėl renkantis naują įrenginį, rekomenduojama atsižvelgti į labiausiai poreikius atitinkančius modelius.

Ketinantiems žaisti kompiuterinius žaidimus, reikės pasirūpinti ne tik trokštama žaidimų konsole, tačiau ir tinkamų parametrų televizoriumi. Ekspertai rekomenduoja rinktis aukštesnės rezoliucijos ekraną turinčius įrenginius, tuomet žaidimo metu vaizdo nedarkys po ekraną „bėgiojantys“ pikseliai.

„Prieš kelis metus standartu buvusi ekranų rezoliucija „Full HD“ užleidžia pozicijas kokybiškesnį vaizdą transliuojantiems ekranams. Dabar dažniausiu pirkėjų pasirinkimu tampa 4K raiškos televizoriai, auga OLED modelių paklausa, po truputį pirkėjai domisi ir 8K televizoriais“, – vardija E. Uckutė.

Vertinantiems kokybišką garsą, taip pat pravartu atkreipti dėmesį į televizoriaus garso kolonėles. Šiems žmonėms patariama rinktis erdvinį garsą skleidžiančius įrenginius ar vibruojančius ekranus turinčius televizorius. O mėgstantiems namuose sukurti tikrą diskoteką ar vakarais įsirengti kino salę savo svetainėje, pravers ir sound bar garso sistema ar namų kino sistema.

Televizorius – svarbus kambario dizaino elementas

Televizorius atlieka ne tik tiesioginę funkciją, tačiau taip pat yra kambario dizaino elementas. Todėl tiek jo spalva, dydis ar vieta gali lemti interjero sprendimus.

Derinant televizorių prie bendro kambario interjero, siūloma atsižvelgi į jo korpuso spalvą. Juodas rėmas geriausiai tiks prie tamsių spalvų interjero, šviesus geriau derės pastelinių atspalvių fone. O berėmiai televizoriai išsprendžia bet kokius dizaino iššūkius – juos lengva integruoti į kambario interjerą.

Taip pat reikėtų nepamiršti, kad televizorius turės kelis laidus. Todėl numatant jam vietą, iš anksto reikia apgalvoti, kaip tinkamai laidus paslėpti, kad jie nedarkytų estetinio vaizdo: juos galima slėpti po sienos dekoru, naudoti laidų lovelius ar specialias dėžutes.

„Iššūkių nekils pasirinkus televizorius, kuriuose jau integruota belaidžio ryšio galimybė. Mažesnis kiekis laidų bei graži televizoriaus nugarėlė gali paskatinti ieškoti originalių televizoriaus pastatymo sprendimų: gal tinkamiausia vieta jam taps kambario centras“, – idėją pristato E. Uckutė.

Ji taip pat atkreipia dėmesį, kad klientai, ieškantys televizoriaus tiek fizinėse parduotuvėse, tiek internetu, aktyviai domisi naujausiomis dizaino technologijomis.

„Yra sukurtas televizoriaus ekranas, atrodantis lyg paveikslo rėmas, o išjungus televizorių, jame rodomi meno kūriniai. Tad namai gali virsti tikra meno galerija, – naujausias televizorių dizaino tendencijas pristato E. Uckutė. – O kai kurie modeliai ant sienos atspindi ekrano spalvas ir taip tarsi papildo matomą vaizdą“.

Televizoriaus pakabinimo galimybės

Šiandieniniai televizoriai sveria nedaug, juos galima statyti tiek ant siauros spintelės, tiek kabinti su laikikliu tiesiai prie sienos. Pastarąjį variantą „Senukų“ specialistai rekomenduoja rinktis mažamečių vaikų ir augintinių turinčioms šeimoms – taip išvengsite jo numetimo ant grindų rizikos.

Pasak ekspertų, televizoriaus ekranus prie sienos patogiausia kabinti su judančiais laikikliais – taip bus galima keisti įrenginio žiūrėjimo kampą ar aukštį.

Ieškant tinkamo aukščio televizoriui, pravers viena paprasta taisyklė – ekrano vidurys turėtų būti žiūrovo akių lygyje. Jei televizorių žiūrėsite sėdėdami ant sofos, jį kabinkite maždaug metro aukštyje nuo grindų iki apatinio televizoriaus krašto. Pakabinę televizorių per aukštai, žiūrėdami į ekraną turėsite nepatogiai kelti galvą, tad greitai įskaus sprandą.

2024 m. lapkričio mėn.
Pr A T K Pn Š S
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930